Domů > Sporty > Plavání

Plavání

Garant plavání: Mgr. Alena Erlebachová

Plavání se věnuje zhruba 23 klubů sdružených v  ČSMPS. V roce 1989 se v Liberci z iniciativy cvičitelů a trenérů plavání TJ Slavia Liberec uskutečnil 1. ročník MČR, na který byli pozváni i plavci z tehdejších zvláštních škol a školy pro sluchově postižené.

Se založením ČSMPS se stal Liberec tradičním organizátorem MČR v plavání. Jubilejní XXV. MČR se bude rovněž konat v městě pod Ještědem.

Z pověření ČSMPS a INAS se stal SK Handisport Liberec rovněž organizátorem několika mezinárodních soutěží:

  • MM  v plavání,  Liberec1997,
  • MS  v plavání, Liberec 1999,
  • ME v plavání, Liberec 2002
  • ME v plavání, Liberec 2005,
  • Global Games, Liberec2009,
  • ME v plavání, České Budějovice 2012
  • ME v plavání, Liberec 2014

 

Pod vedením reprezentačních trenérů Aleny Erlebachové a Alexandry Erlebachové dosahují reprezentanti plavání ČSMPS vynikajících výsledků. Od r. 1995 do současnosti získali  na mezinárodní scéně více než stovku medailí. K těm nejúspěšnějším se řadí Ivana Kumpoštová – LPH v Sydney získala zlato a stříbro, Věra Stillnerová- LPH v Sydney získala bronz. K dalším našim úspěšným plavcům patřil Michal Smitka, Lukáš Šimon, Aleš Vondráček, Jiří Plíva, Láďa Demel,Radek Imramovský, Simona Papáčková a další.

V současnosti se k nejlepším řadí plavci Adéla Míková, která si vybojovala nominaci na LPH v Londýně 2012. Na MS INAS v r. 2013 získala 3 stříbrné a 4 bronzové medaile. Vladimír Hlaváč- bronzová medaile z MS 2013. Oba dva jsou držiteli mnoha národních rekordů.

Plavání - ME INAS

13. 06. 2016 -- psvoboda

Tak to je jízda! Vláďa Hlaváč zázářil, daří se mu zúročit všechnu snahu a píli. Gratulujeme!!!!
V příloze najdete vše, jak se odehrálo (odplavalo).

Pavel Svoboda

1. den ME INAS v plavání získal Vladimír Hlaváč v novém národním rekordu zlatou medaili v disciplíně 50 m prsa.

 

2. den

Stránky