Aktuality

Vážení členové Českého svazu mentálně postižených sportovců. Všechny Vás srdečně zdravím a přeji bezcovidové žití. A právě ta mrcha je důvodem této zprávy. Dlouho, opravdu dlouho jsem váhal a čekal, jak se mám zachovat v otázce uspořádání Mistrovství České republiky ve stolním tenisu. Ale vývoj posledních dnů, ba dokonce hodin, mne donutil ke...

Vážení sportovní přátelé, s ohledem na aktuální opatření a nízký počet přihlášených jsem nucena oznámit zrušení letošního XXX. ročníku MČR v plavání, který se přes veškerou snahu nepodaří uskutečnit. Přihlášeným děkujeme za přízeň a vytrvalost. Věřili jsme, nicméně fakta jsou jiná. Doufejme v lepší časy.

Vážení sportovní přátelé, s ohledem na aktuální opatření a neoptimistický výhled blízké budoucnosti, oznamuji pravděpodobně již očekávané, že letošní ročník MČR ČSMPS v závodech horských kol doplněný o MČR ČSMPS v závodech na veslovacích trenažérech se přes veškerou snahu nepodaří uskutečnit.

Dvacáté třetí mistrovství republiky se tradičně konalo v tenisovém areálu TOSK Žamberk. Letos bylo z pochopitelných důvodů poznamenáno historicky nejnižší účastí soutěžících. Nesehrály se kategorie juniorů ani juniorek, a tak bylo možné odehrát šampionát během jednoho dne.

Dlouho jsem zvažovala, jestli v letošním smolném roce MČR uspořádat, či ne. Nakonec jsem se rozhodla, na základě zkušeností běžných klubů a svazu pro ANO. Nejenom v Liberci, ale i v dalších místech se plavecké soutěže od místních po MČR konají. Korona asi "chlor nesnáší" - mezi plavci neznáme nikoho nakaženého.

Článek o Madlence Sailerové, atletce, tenistce a lyžařce ČSMPS, vyšel v týdeníku Respekt. Klikněte na fotku Madlenky a dočtete se vše důležité!

V roce 2023 se Global Games vrátí ze zámoří na nejstarší kontinent a to do francouzského lázeňského městečka Vichy. Pro pořadatelskou zemi to bude jedna z přípravných akcí před Paralympijskými hrami 2024. Pro sportovce ČSMPS budou VIRTUS Global Games určitě vrcholem roku 2023.