DSWorld → závěrečné slovo

26.06.2022

Mistrovství světa v atletice a stolním tenisu pro sportovce s Downovým syndromem (DSW) bylo včera zakončeno závěrečným ceremoniálem a navazují after party :-).

Je čas na poslední slovo Daniela Pokorného, šéfa organizačního výboru DSW a předsedy ČSMPS: „První, v České republice uskutečněné mistrovství světa sportovců s Downovým syndromem sobotním závěrečným ceremoniálem a následně nedělními odjezdy účastníků skončilo. Nastává tak čas bilancovat a upřímně řečeno, bude to radostné hodnocení.

Po sportovní stránce bylo mistrovství plné obdivuhodných výsledků, skvělých a napínavých zápasů i ukázek tenisového umění. Padaly světové rekordy, každý se ve svém sportu snažil, seč mu síly stačily a je potřeba současně podtrhnout i to, že v průběhu závodů nedošlo k žádnému vážnému zranění.

Česká výprava je také velmi spokojená - 7 atletů a 2 stolní tenisté vybojovali tři mistrovské tituly a k nim přidali stříbro a dvě bronzová umístění.

Organizaci mistrovství hodnotí sami účastníci a jak z reakcí a děkování v místě konání, tak i nyní, zpětně, v mailových a telefonických gratulacích, si naše pořadatelství velmi pochvalují. Za tímto úspěchem stojí parta skvělých lidí, které, za jejich odvedenou práci, nedokážu snad ani dostatečně dlouho velebit a děkovat jim za píli, ochotu, nadšení a překonávání únavy v průběhu celého mistrovství.

Na závěr chci poděkovat všem sportovcům, trenérům, rodičům, našim sponzorům a partnerům i všem, kteří se svou účastí podíleli na vysoce kvalitním průběhu celého šampionátu."

A rádi přidáváme názor ze světa - José Costa Pereira, předseda IAADS, mezinárodní atletické federace pro sportovce s Downovým syndromem viděl celé mistrovství stručně a jasně: „Bylo mi potěšením spolupracovat se skvělým LOC - organizačním výborem mistrovství. Byla to pro mě skutečně skvělá akce včetně dobře zajištěné dopravy a atmosféry, kterou si všichni účastníci užívali pro celý týden. Hodnocení: 5*****!"

Pavel Zahálka