Pátek s cyklistickým medailovým ceremoniálem

23.07.2022

EUROGAMES měly v pátečním programu i medailový ceremoniál cyklistické časovky dvojic, při kterém byly dekorováni cennými kovy Vladislav Gittler a Robert Puddu. Pokračovali také soutěže v plavání, stolním tenisu a tenisu. Více informací z jednotlivých sportů ↓↓↓.


Cyklistika

"Dnes jsme absolvovali medailové ceremoniály na stadionu Wavel, letmou návštěvu Starého Města a míříme s těžkými, vytouženými medailemi domů."

Aleš Mrázek

Plavání

„Ani předposlední den jsme si na medaili nesáhli. Anna Kostomlatská obsadila 4. místo na 200 VZ a nebýt žaludečních problémů, mohla být "na bedně". Jan Holub vybojoval opět v osobních rekordech 4. místo na 200 VZ a 6. místo na 100 M. Nela Divošová obsadila 7. místo na 50 Z.“

Matěj Palatý

Vysvětlivky plaveckého žargonu: 200VZ = 200 metrů volný způsob; M = motýlek; Z = znak. 

Stolní tenis

Tradičním vyvrcholením turnaje ve stolním tenisu jsou soutěže dvouher. Pro český tým skončily bez medailového úspěchu, který se ale popravdě nečekal. Přesto dnes nikdo nezklamal a všichni odjeli z haly Bronowianka minimálně s jednou výhrou. 

Marcela Červeňáková v tříčlenné skupině sice skončila bez výhry na nepostupovém místě po prohrách s druhou ženou z tokijské paralympiády Leou Ferney z Francie a Larou Samsunlu z Turecka, ale v utkání o konečné umístění přehrála Maëlys Feve z Francie. 

Jana Feixová začala skupinu nadějnou výhrou nad Francouzkou Maëlys Feve, ale po očekávané porážce s Ebru Acer z Turecka prohrála v souboji o postup do čtvrtfinále s mladou Polkou Ewou Cychowskou. V utkání o umístění uspěla Jana proti Francouzce Maud Pinchon. 

Pavel Richter v těžké skupině skončil na třetím místě po vyhrané otočce z 0:2 proti Pedrovi Cardosovi z Portugalska. Prohra s Antoinem Zhao (FRA) byla jasná, naopak boj o postup proti Polákovi Damianovi Firovi bez šancí nebyl. V utkání o umístění Pavel nestačil na Thomase Salliera z Francie.

Ondřej Vitvar využil výhodného losu a snadno splnil povinnost postupu přes Tima Averjanova z Finska. Na třetího muže ITTF PARA žebříčku Lucase Creange z Francie Ondra naopak jasně nestačil. V klíčovém čtvrtfinále Ondra zahrál solidní utkání proti Timothé Ivaldimu, bohužel s koncovkou 1:3. 

V sobotu dohrávky singlů a OPEN singly jako zákusek za celým turnajem. 

Tenis

„Dnes jsme se po velmi dobré hře konečně dočkali vítězného utkání Jakuba Jerhota, který porazil Itala Motturu a následně ve čtyřhře mužů prohrál spolu s Australanem Goldem zápas o 3. místo s 2. australskou dvojicí.

Ondřej Sedliský absolvoval návštěvu antidopingových komisařů spojenou s jeho velmi dlouhou kontrolou. Zbývající část tenistů se účastnila milého vyhlášení výsledků cyklistických soutěži s českou medailovou radostí.“

Jiří Jerhot


Pavel Zahálka