Stolní tenisté zakončili MS se šesti medailovými umístěními

31.10.2017

V Hradci Králové v pátek skončilo INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu 2017, na kterém se od pondělí do pátku utkalo o světové tituly 62 hráčů. Za MS se oficiálně ohlíží níže vložená tisková zpráva.

 Vše o MS je k dispozici na na www.inastt2017.cz a na www.facebook.com/inastt2017.

MS ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením úspěšně zakončeno v Hradci Králové

29. října 2017, Hradec Králové - INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením vyvrcholilo v pátek 27. října ve Sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Světový turnaj se konal v České republice vůbec poprvé. O světové tituly se utkalo 62 hráčů ze třinácti zemí čtyř kontinentů - Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

Český tým, tvořený šesti muži a pěti ženami, získal šest medailových umístění v týmových a párových soutěžích - 2x stříbro a 4x bronz. Přes medailová umístění je nejhodnotnějším umístěním postup Denisy Macurové do čtvrtfinále dvouhry, prestižní ženské kategorie. Pro čtrnáctiletou Denisu je postup mezi osm nejlepších hráček velkým úspěchem a povzbuzením do dalšího tréninku, který by ji měl za několik let dovést do nejužší světové špičky. "S výsledkem naší reprezentace jsme velmi spokojeni, zisk šesti medailí překročil naše očekávání. Přes medailové úspěchy nám ale průběh šampionátu potvrdil, že nejlepší světoví hráči jsou zatím pro naše reprezentanty nepřekonatelnou překážkou," řekl vedoucí české reprezentace a trenér Pavel Zahálka.

Šampionát herně a výsledkově ovládly reprezentace Francie a Hong Kongu, které jednoznačně předčily své konkurenty z České republiky, Egypta, Estonska, Finska, Chile, Itálie, Německa, Portugalska, Rakouska, Thajska a Turecka.

Na mistrovství se poprvé soutěžilo ve třech kategoriích rozlišených typem mentálního postižení. Kromě tradiční Intellectual Disability kategorie se hráči utkali v kategoriích Down Syndrome a Autismus. "Nové kategorie nejen výrazně rozšířily program celého turnaje, ale byly jasnou ukázkou sportu osob s mentálním postižením. Ukázkou sportu plného emocí, spontánnosti, sounáležitosti, ale i možností, kterých lze dosáhnout" uvedla ředitelka turnaje Lucie Francová.

Turnaj skončil velkým úspěchem pro pořadatelské organizace, kterými byly sportovní klub SK INTEGRA Hradec Králové, Český svaz mentálně postižených sportovců (ČSMPS) a mezinárodní federací The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS). "Jsme upřímně rádi, že se světové mistrovství v Hradci Králové vydařilo po stránce sportovní i společenské. Na podrobnější hodnocení je ještě dost času, ale bezprostřední pochvalné ohlasy všech účastníků byly pro nás největší odměnou. Děkujeme všem partnerům akce za podporu a také všem, kteří přispěli k úspěchu celého mistrovství," zhodnotil Pavel Svoboda, předseda organizačního výboru.