Atletická medailová sklizeň v Normandii

08.03.2018

Podrobnosti z halového INAS MS z francouzské Normandie očima, rukou a fotoaparátem trenéra Michala Javůrka. Mimochodem jednoho z trenérů oceněných v rámci slavnostního večera při vyhlašování ankety o nejlepší handicapované sportovce České republiky roku 2017. 

Halové Mistrovství světa INAS 2018 se konalo v letošním roce ve Franci v provincii Normandie ve městě Val-de-Reuil. HMS proběhlo v nádherném sportovním areálu Stade d`Athletisme Jesse Owens, kde je položen povrch MONDO, 6-ti dráha jak na rovince, tak i na ovále. Organizace samotných atletických závodů byla provedena na špičkové úrovni odpovídající významu mezinárodních závodů INAS.

Česká reprezentace ČSMPS se účastnila ve složení - realizační tým: Michal Javůrek - reprezentační trenér, Jan Rachnevová - organizační a technický doprovod; atletky: Zuzana Svátková, Tereza Titěrová, Kateřina Husáková a Veronika Skuhrovská. Hodnotím jednotlivé sportovní výkony v předvedených disciplínách na výbornou a to k odpovídajícímu momentálnímu výkonnostnímu i zdravotnímu stavu jednotlivých atletek v tomto období. Nedovolím si kohokoliv vyzdvihovat nad celek, protože každá z atletek to měla vzhledem ke svým disciplínám a soupeřkám náročné. Nejhodnotnější výkon z mého pohledu je nový český rekord ve štafetě 4 x 200 m žen, který je v mezinárodním měřítku INAS a IPC opravdu kvalitní a má hodnotu 1:54,71. Naše účast byla nejúspěšnější v historii atletické reprezentace ČSMPS na mistrovství světa a to 6-ti medailemi (2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové). Statistický přehled jsem vypracoval do tabulky, kde je chronologicky vidět, výkon, umístění a počet sportovců v jednotlivých disciplínách na MS. Halového mistrovství světa INAS 2018 se účastnilo 13 států z celého světa.  

Kompletní zpráva včetně výsledků našich atletek jsou uvedeny níže a v přiloženém souboru.