Bronzový plavec Jan Holub na EUROGAMES!

19.07.2022

Včerejšímu prvnímu dni na EUROGAMES kraloval Jan Holub! 

Více info z úvodního dne včetně zpravodajství od trenérů přímo v Krakově ↓↓↓.


Plavání

Vrcholem včerejšího dne byl pro CZE tým plavecký závod na 800 metrů volný způsob, ve kterém Jan Holub získal bronzovou medaili!

„Hned první den se české plavecké skupině vydařil. Jan Holub získal v pondělí ve výborném osobním rekordu bronzovou medaili na 800 metrů VZ v kategorii II3. Na 50 metrů vybojoval 5. místo. Stejná umístění na 100P získaly plavkyně Nela Divošová v kategorii II1 a Anna Kostomlatská v kategorii II2. Obě shodně na 5. místě. Nela Divošová pak v závodě na 50M vybojovala 8. místo.“

Matěj Palatý

Stolní tenis

Stolní tenis měl dnes na programu úvodní den soutěže týmů. Ačkoliv na fotce ↓↓↓ jsou všichni optimističtí :-), za stoly bylo důvodu k radosti o něco méně.

Pavel Richter s Ondřejem Vitvarem nejdříve prohráli se super favority z Francie 0:3, ale po dobrém výkonu a s relativně přijatelným skóre. Zvláště Ondrův výkon a vyhraný set proti Timothé Ivaldimu naznačovaly solidní formu. 

Tu Ondra potvrdil v dalším týmovém utkání proti kombinovanému týmu Portugalsko + Turecko, když v prvním utkání porazil v těsné koncovce portugalského hráče Pedra Cardosa. To bylo bohužel vše a konečný stav utkání tak nemohl být jiný než 1:3. 

Marcela Červeňáková s Janou Feixovou podle očekávání prohrály úvodní utkání proti ženám Polska jasně 0:3 a zítra si zahrají o postup ze skupiny proti soupeřkám z Portugalska.

Cyklistika

„Dnes sekce cyklistiky absolvovala vyjma logisticky náročnějšího přesunu do místa konání her (bezmála 800 km) i odpolední společný trénink s ostatními výpravami. Trať, kterou nachystali organizátoři, je vedena kompletně v lesním prostoru po asfaltových silnicích s vlnitým převýšením (okruh o délce 11,5 km). Vláďa Gittler i Robert Puddu si trať pochvalovali a na zítřejší zahájení cyklistických závodů se těší. Nutno podotknout, že konkurence je téměř strašidelná, tak držíme palce, začínáme časovkou jednotlivců.“

Ale Mrázek

Tenis

„V pondělí byly rozehrány zápasy deseti účastníků mužů rozdělených do tří skupin a jedné skupiny pro čtyřhru mužů. Naději na postup do vyřazovacího pavouka má Ondřej Sedliský a možná i Josef Hus. Naopak Jakub Jerhot tuto šanci ztratil po dvou prohraných zápasech.“ 

Jiří Jerhot


Pavel Zahálka