Denisa Macurová na třetím místě na CZECH Open!

09.09.2019

Opravdu kvalitní a početnou mezinárodní konkurenci nabídl ITTF Para CZECH Open v Ostravě. V kategorii mužů třídy 11 se utkalo  22 hráčů z  11 zemí (CZE, ESP, FIN, FRA, HKG, HUN, JPN, KOR, POL, THA, VEN); žen bylo je o maličko méně - 19 hráček z 9 zemí (CZE, FRA, HKG, HUN, INA, JPN, POL, RUS, THA). Přitom z nejlepší žebříčkové dvacítky bylo na players listu 10 mužů a dokonce 12 žen. O to cennější je bronzová medaile Denisy Macurové!    

Konečnou zastávkou Denisy na cestě soutěží ve dvouhře žen bylo semifinále, tedy stejně skvělé umístění jako na květnovém ITTF Para SLOVENIA Open. Po prvním místě ve skupině, které si Denisa zajistila především výhrou x Krystyna Maria LYSIAK (POL), stříbrnou medailistkou z Paralympijských her 2016, vedla cesta k medaili přes čtvrtfinále, které bylo obtížnější než se čekalo. Těsná výhra ve vypjatém duelu x Lola AMALIA (INA = Indonésie) byla těžce vybojovaná. Denisa je ale bojovnice a snad i s přispěním týmové podpory z hlediště se dostala mezi 4 nejlepší hráčky. Tam už se Denise podobný kousek nepodařilo zopakovat a Ana WIDYASARI (INA), světová hráčka č. 4, byla o něco lepší, hlavně díky pro nás překvapivě aktivní hře. Denisa sice stáhla vedení z 0:2 na sety na 2:2, ale v rozhodujícím setu už byla soupeřka o maličko lepší (9:11). Přesto skvělý úspěch a obhajoba loňského třetího místa z Ostravy. Deniso, GRATULACE!!! 

Pro naše další hráče - Ondřeje Vitvara, Lukáše Schauera, Pavla Richtera, Janu Feixovou a Květoslavu Telvákovou skončil turnaj bez většího úspěchu. Přesto týmová výhra Denisy Macurové + Jany Feixové nad Thajskem je slušným úspěchem a také Jan Pokuta si výhrou nad finským hráčem spravil chuť po předchozích drtivých prohrách. Kvalitní turnaj odehrál Ondřej Vitvar - úspěchem je výhra x Ceferino GOMEZ (ESP) 3:0. Bohužel španělský hráč zatím není umístěn na IPTTC rankingu a výhra Ondrovi k zařazení na žebříček nepomůže. K tomu naopak mohla pomoci případná výhra x Antoine ZHAO (FRA), ke které chyběly Ondrovi 2 míčky. Výhra byla blízko. Francouz prokázal v koncovce větší zkušenosti z vyrovnaných zápasů na mezinárodní scéně a po otočce z 0:2 a 9:9 slavil těsnou výhru.