DSWorld → dvě zlata pro Česko!

22.06.2022

Atletika

Druhý a předposlední atletický den přinesl českému týmu zlatou medaili. Ve vrhu koulí se o nejcennější medaili zasloužila Veronika Nášelová ve vrhu koulí! Byla to nakonec jediná středeční atletická medaile pro český tým, na čemž nic nezměnila ani Michaela Melzerová, která se jako poslední z našeho týmu zapojila do soutěží světového šampionátu.

Stolní tenis

Středeční program měl na programu párové soutěže, tedy čtyřhru mužů, čtyřhru žen a smíšenou čtyřhru. Všechny čtyřhrové soutěže byly vypsány jako OPEN, tedy s možností kombinace párů z různých zemí. A to byla příležitost pro zapojení Dity Anderové. Ta svoji příležitost naplno využila a její herní partnerství s Joao Soldadem z Portugalska (osvědčené už na dřívějších mezinárodních turnajích) přineslo zlatou medaili ve smíšené čtyřhře. Na stupně vítězů je doprovodily páry z Itálie, naopak dva turecké páry zůstaly pod medailovými pozicemi.

Pánská a dámská čtyřhra se odehrály bez české účasti. Vítězi mužského debla se stal kombinovaný tým nejlepších hráčů mužské části mistrovství, tedy Joao Soldada z Portugalska a Juana Casteta z Argentiny. Dámskou čtyřhru vyhrály v konkurenci pouhých dvou párů Anna Abate a Gessica Ingrao z Itálie po výhře nad hráčkami z Turecka.

Lukáš Jiruf se do párových soutěží nezapojil vzhledem ke své minimální deblové zápasové zkušenosti.

Pavel Zahálka