DSWorld → zlato z rukou předsedy ČPV

23.06.2022

Atletika

Poslední den atletických soutěží byl na Atletickém stadionu Jana Železného v Mladé Boleslavi medailově nulový, i když nasazení našich sportovců bylo stejně intenzivní jako v úterý a ve středu. Parádní disciplíny si česká výprava zkrátka odzávodila už v předchozích dnech.

Stolní tenis

Singlová část mistrovství byla rozehrána ve čtvrtek skupinovými zápasy mužů. Skupinová část nepřinesla žádné větší překvapení a do sobotních bojů postoupili všichni favorité. Mezi ně nepatřil Lukáš Jiruf a po třech prohrách ho v sobotu čekají zápasy o umístění.

Čtvrteční program zpestřili pánové Miroslav Cinibulk a Jakub Borůvka se svojí vydařenou pinčesovou exhibicí, kterou si užili jak přihlížející diváci, tak samotní aktéři.

Čtvrteční podvečer byl zakončen medailovým ceremoniálem za účasti Zbyňka Sýkory, předsedy Českého paralympijského výboru, který mj. předal zlatou medaili Ditě Anderové jakožto vítězce smíšené čtyřhry.

Tenis

Tenis měl být, jak ostatně napovídá logo šampionátu, původně regulérní součástí celého mistrovství. Jak jsme již uvedli v tiskové zprávě před zahájením akce, regulérní mistrovský turnaj musel být nahrazen exhibičním utkáním nejlepších PARA tenistů. A čas pro tenisovou exhibici nastal právě dnes. Přesněji řečeno, měl nastat právě dnes.Tenisu na mistrovství zkrátka štěstí nepřálo a ani exhibice mezi Jaroslavem Šmédkem, špičkovým neslyšícím tenistou a mj. dvojnásobným vítězem letošní deaflympiády a Ondřejem Sedliským, nejlepším českým tenistou kategorie mentálně postižených hráčů, musela být nahrazena ukázkovými tréninky. Do nich se v průběhu tří dnů zapojilo třicet sportovců ze čtyř zemí a věřme, že některé z nich tenis zaujal natolik, že na některém z příštích turnajů budou mezi přihlášenými hráči.

Pavel Zahálka