Emil Open - den finálový

26.06.2021

Včerejší páteční sportovní den Emil Open byl již druhým dnem soutěžním, navíc finálovým, kdy již ve všech sportovních disciplínách probíhaly boje o medaile. Můžeme s radostí konstatovat, že to byl den pro všechny naše sportovce velmi úspěšný. V atletických disciplínách potvrdila svoje kvality Magdalena Sailerová, která ve finále běhu na 100 m vybojovala stříbrnou medaili, navíc zaběhla osobní rekord. Ve skoku dalekém si "skočila" pro bronzovou medaili. Moc gratulujeme! Medailové žně byly i na plaveckém stadionu, kde naše nadějná plavkyně z SK Naděje Berani Zlín získala zlatou medaili na 100 m prsa (tím si vylepšila i svůj osobní rekord) a stříbrnou medaili za 50 m volný způsob. Výborně se prezentovali i plavci z pražského klubu SK Impuls Praha. Petr Semorád získal zlato za 25 m prsa, Roman Suprunov vybojoval stříbro na 25 m volný způsob a 5. místo za 50 m volný způsob. Lukáš Fohler si na dráze 25 m vyplaval bronz - volný způsob. Samuel Mucha se umístil na 4. místě v disciplíně 25 m volný způsob a na 5. místě 25 m prsa. Anna Kostomlatská v těžké konkurenci získala 4. místo za 100 m prsa a 5. místo za 50 m prsa. Hubert Oberstein si zvolil plavecký volný způsob 50 m a 100 m a vybojoval krásné 4. a 6. místo. Všem plavcům gratulujeme k vynikajícím výkonům a jejich trenérkám moc děkujeme za dokonalou přípravu svých svěřenců, ale hlavně za jejich laskavý přístup k nim. Již tradičně byl velkou ozdobou těchto plaveckých závodů Jan Holub, který je členem ČSMPS v oddíle SO UNO - Ústí nad Orlicí a trénuje v SK Kontakt Brno. Letošní závody se mu opravdu vydařily na výbornou, neboť si zlepšil svůj osobní rekord na 50 m volný způsob a získal tím zlatou medaili, ale pak dokázal potrápit soupeře i na 100 m volný způsob a vybojoval v této disciplíně krásné 4. místo. Blahopřejeme! Další dva dny Emil Open už budou bez sportovních soutěží a budou zaměřeny na doprovodné programy pro všechny účastníky a jejich příznivce, takže přejeme pořadatelům úspěšné a pohodové dokončení těchto sportovních her, děkujeme za uspořádání a budeme se těšit na další ročník! Děkujeme!