European Winter Games 2024 → bronz z ME pro Huberta Bulíčka!

04.03.2024

Dnešní pondělí bylo prvním soutěžním dnem. Oproti původnímu programu byl zařazen super obří slalom. Podmínky ráno, skoro ve dvou tisících metrech, vypadaly dost špatně. Mlha, nárazový vítr, mírné mrholení. Ale jak se blížil start, tak se počasí lepšilo, a nakonec byly podmínky velmi slušné a kvalita trati také. Nakonec se odjel velmi hezký závod, s hladkým průběhem.

Pro nás byly podstatné výsledky našich sportovců. A ty nás rozhodně nezklamaly. Oba naši závodníci se umístili na čtvrtém místě, a to po velmi podařených jízdách a snaživých výkonech. U Magdy mohl být výsledek ještě lepší, ale bohužel ji na rovném, mírném úseku neskutečně zbrzdil náhlý prudký poryv větru.

Velká radost nás ale potkala na medailovém ceremoniálu, kde se v rámci MS vyhlašovalo i Mistrovství Evropy. A protože se v Hubertově kategorii před ním umístil Američan, tam máme z ME bronz! Paráda!

Opět jsem byl překvapen precizním organizátorským výkonem, když všechno "klape". Naprosto bleskové jsou on-line výsledky, reakce na požadavky a dotazy, fotogalerie v podstatě okamžitá a navíc on-line streamy ze závodů na YouTube. Z mého pohledu zatím skoro dokonalé. 

Pavel Svoboda


Oficiální info ► https://vewg.pl/pl/