European Winter Games 2024 → Hubert Bulíček podruhé bronzový!

05.03.2024

Den začal ale opravdu nehezky! Mlha, déšť, tma. Snídaně zase v půl sedmé, ve spěchu, protože když se během půl hodiny mají odstravovat všichni lyžaři, tak to jinak nejde. Tak to je každý den. A když poslední sousto zajíždí do hltanu, tak již rvete lyže a vše ostatní do skibusů. Dost ale stesků! Finish coronat opus – konec korunuje dílo a tak to bylo. Když jsme se konečně dokodrcali na Kasperowy Vrch (kopec, kde se celý týden závodí), tak nás přivítala mlha a sněžení. Špatné! Když jsme si dali první a poslední volnou jízdu před prohlídkou tratě, tak mlha nebyla jen tak ledajaká mlha, byla to mlha řádná, chvílemi až difuzní. Pro mne, pro trenéra, bylo dost složité vůbec sjet dolů k lanovce bez ohrožení vlastního zdraví. Asi jsem byl nejpomalejší lyžař na svahu a má kolena zpívala v čerstvém nahrnutém sněhu pohřební píseň. A když se k tomu přidala připravená trať slalomu, tak se chmury jen prohloubily. Sklon svahu asi tak na 8 bran odpovídal světovému poháru a ne soutěži našeho typu. K tomu start na místě s přípravnou startovní plochou tak pro rozhodčí a 5 závodníků, trenéři a další čekající závodníci stáli na tomto krpálu bokem s jednou nohou nataženou a vykloubenou z kyčle a druhou v pokrčení, na hranách.

Ale pak již po takto nepodařeném začátku počasí nastavilo vlídnější tvář, přestalo sněžit a mlha byla jen občas. A na naši výpravu zasvitlo i sluníčko. Částečně. Bohužel nezasvítilo pro Majdu Sailerovou, která se se soutěží rozloučila zhruba ve třetí brance prvního kola. Ale opravdu ve velmi těžké pasáži, která činila téměř všem závodnicím kategorie II2 potíže. Však také z deseti startujících dojely tři. A nejenom této kategorii.

Úplně poslední kategorií, II3, která se dnes představila, byla ta, kde startuje Hubert Bulíček. Do prvního kola se pustil razantně, dynamicky a vyjel si čtvrté místo, 7 desetin vteřiny za třetím Američanem, který ho včera v SuperG porazil. Do druhého kola jsme šli s tím, že to je ztráta, která by se dala sjet. Hubert zajel druhé kolo skvěle, umazal dokonce ztrátu i na 2 vedoucí Francouze a dojel si pro třetí místo. Takže máme z Mistrovství světa první medaili – bronzovou! A logicky i druhou evropskou!

Zítra nás čeká obří slalom, tak se budeme těšit, aby se zase zadařilo!

Pavel Svoboda


Oficiální info ► https://vewg.pl/pl/