Florbalový regionální přebor v Hostinném

25.03.2017

Ve středu 22.3.2017 se uskutečnil v Městské sportovní hale v Hostinném 9. ročník regionálního turnaje juniorů a mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje ve florbale pořádaný oddílem SOUHRA TJ TATRAN Hostinné a financovaný ČSMPS a SŠ a ZŠ Sluneční Hostinné.

Turnaj byl oficiálně zahájen v 8.00 hodin a ukončen v 15 hodin po úklidu a předání haly.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. SK Integra Hradec Králové, SK Integra Žamberk, SŠ A ZŠ Nové Město- provozovna Broumov, SK INTEGRA Chroustovice, Výchovný ústav Hostinné, SK INTEGRA Hořice a domácí SK SOUHRA TJ TATRAN Hostinné.

Družstva byla nalosována do dvou skupin. Ve skupině A hrála 4 družstva a ve skupině B 3 družstva systémem každý s každým (viz přiložené tabulky s výsledky). Turnaj byl výkony poměrně vyrovnaný a o postupu do finálových, resp. Semifinálových bojů rozhodoval až rozdíl vstřelených a obdržených branek. První místa ve skupinách byla ale jasná, ve skupině A Hořice, ve skupině B - Hradec Králové. Podle umístění ve skupině se odehrály zápasy prvních ve skupině A s druhými ve skupině B atd. Tři nepostupující družstva si odehrála novou tabulku o umístění na 5. - 7. místě. O třetí místo bojovaly týmy SK INTEGRA Chroustovice a SK SOUHRA TJ TATRAN Hostinné, kde zvítězilo družstvo Hostinného. Do finále se probojovala družstva SK INTEGRA Hořice a SK INTEGRA Hradec Králové. Zvítězilo družstvo SK INTEGRA Hradec Králové. Výsledky přidávám do přílohy včetně rozpisu jednotlivých zápasů.

Za první tři místa obdržely týmy diplomy a medaile, které sponzorovalo OU Hostinné. Byly vyhlášeny také individuální ceny: Nejlepší hráč turnaje je z týmu INTEGRA Hradec Králové Tomáš Kučera, nejlepší střelec turnaje - Matěj Lev - INTEGRA Hořice, nejlepší brankář - Jan Bohm -INTEGRA Hořice. Hráči obdrželi diplom a medaile. Sponzorem bylo SŠ a ZŠ Sluneční Hostinné.

Na turnaj se přihlásilo 7 týmů.

V utkání rozhodovali 3 rozhodčí a 3 lidé zabezpečovali organizaci turnaje. Celkem bylo na turnaji 76 osob.

Na MČR ve florbale juniorů a mužů postupuje tým INTEGRA HRADEC KRÁLOVÉ a INTEGRA HOŘICE za Královéhradecký kraj. Za Pardubický kraj postupuje INTEGRA CHROUSTOVICE A INTEGRA ŽAMBERK. MČR se účastní také pořádající oddíl SOUHRA Hostinné.

V Hostinném 23.3.2017 Kateřina Petružálková