GLOBAL GAMES 2023 – den 1

05.06.2023

Plavání → Anna Kostomlatská se dopoledne probojovala do finále na 100 prsa. V odpoledním finále bojovala o přední umístění, nakonec obsadila krásné 7. místo. Jan Holub dnes plaval jen 50 motýlek a do finále nepostoupil. Obsadil konečné 15. místo, ale jeho hlavní disciplíny teprve přijdou.

Tenis →  Na tenisových kurtech bohužel letos neuvidíme Magdalenu Sailerovou, která je na letošních GG jedinou zástupkyní ženského tenisu. Od pořadatelů byla nabídnuta možnost hrát proti mužům, to by prý Magdaleně nečinilo žádné potíže, ale po prohlášení organizátorů, že všechny zápasy budou mimo soutěž a bez nároků na medailová umístění, zvolila Magdalena variantu do turnaje nenastoupit a soustředit se pouze k přípravám k atletickým disciplínám. Zítra dopoledne má již první rozběh na 100 m.

Cyklistika → Vláďa Gittler a Matyáš Potměšil dnes také zahájili cyklistický program, na pořadu byl závod týmových dvojic v časovce, kluci ve velkém vedru bojovali a nakonec to stačilo na celkové 10. místo. Zítra je na programu silniční závod jednotlivců na 60 km a kluci budou opět v akci.

Atletika → Atletický program začíná zítra

Stolní tenis → Dita Anderová vstoupila do soutěže v singlu úspěšně, dvě vítězství ve dvou zápasech je výborný základ do dalších bojů, které ji čekají zítra.