INAS Letní evropské hry 2018 v Paříži startují!

14.07.2018

INAS Letní evropské hry 2018 v Paříži startují zítra slavnostním zahájením pod oficiálním názvem 2018 INAS Summer Games Paris nebo také 2018 INAS European Championships Games

Týdenní sportovní klání v devíti sportech bude historicky první akcí svého druhu a dá se bez nadsázky označit přívlastkem evropská sportovní olympiáda pro sportovce s mentálním postižením. Sportovci budou bojovat o medaile v atletice, basketbalu, cyklistice, pozemním hokeji, veslování, plavání, tenisu, stolním tenisu a pétanque. Českou republiku bude pod hlavičkou ČSMPS reprezentovat 15 sportovců, kteří se budou snažit předvést co nejlepší výkony a získat co nejlepší umístění v cyklistice, plavání, tenisu a stolním tenisu. Největší hvězdou české výpravy je plavec Vladimír Hlaváč, bronzový medailista z INAS MS v Mexiku, který byl vyhlášený jako nejlepší sportovec ČSMPS za rok 2017. Soupeři našich reprezentantů budou nejen sportovci z Evropy, jak by napovídal název akce, ale také soupeři z mimoevropských zemí. To platí především pro cyklisty a tenisty, jejichž soutěže jsou vypsány jako mistrovství světa. 

Naši sportovci cestují do Francie dnes a zítra, soutěže pak začínají v Paříži v pondělí 16. července a skončí v sobotu 21. července.

Informace ze soutěží můžete sledovat na webových stránkách www.inasparis2018.fr/en a sociálních sítích s odkazem z oficiálních webových stránek.