Lukáš Schauer vítězem OPEN S11 ve Vlašimi

23.09.2021

Vlašim, dřívější bašta českého nebo spíše československého stolního tenisu, byla o víkendu místem historicky první účasti našich hráčů na OPEN Mistrovství České republiky tříd TT 6 - TT 10. V ryze "naší" soutěži OPEN S11 (Singles třídy TT11) si to naši hráči po delší době rozdali ve dvouhře na férovku "každý s každým". Po sečtení výsledků ukázala závěrečná tabulka pořadí:

1. Lukáš Schauer (4 výhry/1 prohra), 2. Ondřej Vitvar (4/1), 3. Pavel Richter (3/2), 4. Denisa Macurová (3/2), 5. Jan Pokuta (1/4), 6. Filip Zahálka (0/5). 

O pořadí na 1. - 2. a 3. - 4. místě rozhodly vzájemné zápasy. Celková výhra Lukáše se ozhodně nečekala, i když Lukáš ukázal velmi dobrou formu už před 2 týdny na Lize bez bariér (více o Lize bez bariér zde: https://bit.ly/39tDJoj ). Ondra měl nepřesvědčivý pátek, který ale reálně odpovídal tréninkovému režimu, který už je výrazně ovlivněn pracovními směnami. Pavlík si odehrál svoji neústupnou klasiku - jako obvykle velmi dobře. Denisa hodně dobře - střet s mužským pinčesem byl nejen herně přínosný pro Denisu, ale i zajímavý z pohledu srovnání výkonnostní úrovně ženského a mužského pinčesu, Honza neodehrál dobrý turnaj, hlavně z hlediska výkonnostního. Filip na své možnosti slušně. 

Kromě S11 si naši plejeři zahráli další soutěže - ty už společně s hráči tříd TT6 - TT10. 

V mužské čtyřhře to bylo výsledkové waterloo, přesto se slušnými výkony - prohra 2:3 Lukáše + Pavlíka proti hodně dobrému páru Jan Michal + Luboš Kallmünzer byla hodně vyrovnaná. 

Smíšené dvojice se představily pouze 3 a pro Ondru + Denisu z toho bylo 2. místo - výkon průměrný.

Závěrečnou soutěží byly OPEN dvouhry, kde se Ondra dostal i díky velmi příznivému losu do čtvrtfinále. Tam Ondra prohrál s Miroslavem Brožkem v těsné koncovce 5. setu (9:11) v zápase, který byl pro Ondru i ostatní hráče poučný nejen z pohledu čistě herního.

Kromě hraní byla na pořadu i společenská část s hudbou v místním Vagónu, což není v tomto případě dopravní prostředek. Vše zakončeno bohatou tombolou. A ještě předtím průzkumem zámeckého parku, jednoho z největších v Čechách. 

Děkujeme pořadatelům za pozvání - snad jsme důvěru nezklamali a přispěli k zajímavému průběhu turnaje.

Pavel Zahálka