MČR v tenisu - výsledky

02.10.2020

Dvacáté třetí mistrovství republiky se tradičně konalo v tenisovém areálu TOSK Žamberk. Letos bylo z pochopitelných důvodů poznamenáno historicky nejnižší účastí soutěžících. Nesehrály se kategorie juniorů ani juniorek, a tak bylo možné odehrát šampionát během jednoho dne.

Do sloučené kategorie B nastoupili muži Adam Příhoda a Milan Rakaš a žákyně Magdalena Sailerová (od letošního roku členka SK Integra HK). V této kategorii byl odehrán nejvyrovnanější zápas soutěže, v němž Magdalena vybojovala vítězství nad Adamem až v tie-breaku 7:6 (7:5).

Aktivní reprezentanti se sešli tři (J. Humhal, J. Hus a O. Sedliský). Omluvil se J. Jerhot (zranění). K účasti se nepodařilo přimět hráče s registrací P. Richtera. Kvalitu reprezentantů přijel prověřit bývalý člen reprezentace L. Haman.

V první fázi soutěže byly odehrány zápasy ve skupině každý s každým na jeden set, které určily dvojice pro následné boje o celkové umístění. K žádným větším zápletkám nedošlo, jednoznačné výsledky korespondovaly se současnou formou a kvalitou hry účastníků a jejich postavením na reprezentačním žebříčku.

Garant tenisu Pavla Vildová ocenila uskutečnění MČR v této složité době.

Děkuji všem hráčům i trenérům za účast na soutěži.

M. Kacálek