Mezinárodní turnaj O pohár města Hradce Králové

18.11.2018

Podzimní série turnajů ve stolním tenisu pokračovala 16. - 18. 11. 2018 ... kde jinde než v Hradci Králové. Na bez nadsázky domácích stolech odehrála mužská reprezentace ČSMPS v sestavě Ondřej Vitvar, Lukáš Schauer, Pavel Richter, Jan Pokuta + Filip Zahálka jako náhradník mezinárodní turnaj týmů TPS O pohár města Hradce Králové. Naše první účast na tradičním turnaji skončila výsledkově jasným neúspěchem a 13. místo nelze označit žádným pozitivním přívlastkem. Především vzhledem k tomu, že se jednalo o místo poslední. Z toho by ani největší optimista úspěch nevytesal, i když i za nehezké 13. místo jsme si převzali hezký pohár.
Naše bídné umístění bylo kromě kvality soupeřů ovlivněné i neplánovaným oslabením týmu. To bylo způsobené zapůjčením Lukáše Schauera do týmu TJ Jičín, kterému chyběl třetí hráč sestavy. Přitom volba Lukáše Schauera nebyla plánovaná, ale vyplynula ze situace, kdy jsme pro první týmové utkání nechali při nutném střídání sestavy jako náhradníka právě Lukáše, který byl tím pádem jako jediný hráč volný pro doplnění týmu TJ Jičín. Paradoxně Lukáš pak obsadil se svými dočasnými spoluhráči skvělé týmové 3. místo a veze si domů pohár podobný tomu z tenisového Wimbledonu :-)
Takže vlastně nějaká vlaštovka přece jen ano, i když ne pod jménem ČSMPS. Přesto individuální bilance je kromě Jana Pokuty pro ostatní minimálně neutrální, proto sice zklamání z týmového umístění, ale střízlivá spokojenost z individuálních výkonů Ondřeje Vitvara, Lukáše Schauera a Pavla Richtera:
Ondra Vitvar 5 výher : 3 prohry
Lukáš Schauer 4:3
Pavel Richter 2:2
Jan Pokuta 0:5.