Mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané

15.05.2017

Již po třetí přijely do Chroustovic/Chrasti, sportovní týmy ČSMPS, aby svedly boje o titul Mistra České republiky v mini kopané, kategorie mužů a juniorů. Tato moderní verze fotbalu navazuje na 13. předešlých ročníků, kdy jsme se utkávali ještě v klasickém pojetí fotbalu.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z České republiky, které se utkaly spravedlivým herním systémem každý s každým. Hned úvodní zápasy naznačili, že nabídnou atraktivní, dynamické výkony a na góly bohatá utkání. Aby bylo známo jméno nového mistra ČR, muselo být sehráno 21 utkání ve dvou hracích dnech.

Kdo chtěl bojovat o medaile, musel si udržet stabilní výkonnost a co nejméně ztrácet body. Některé týmy měly ve svých řadách starší, zkušené hráče, což možná znamenalo, že chtěli hlavně vyhrát, možná ale i skutečnost, že minikopaná je opravdu atraktivním sportem a na turnaj MČR se tito sportovci rádi vracejí.

Žádný z týmů nebyl suverénní a o konečném pořadí se rozhodovalo doslova v posledních sobotních zápasech. Titul mistra České republiky si nakonec odváží tým ze severu České republiky - Handisport Liberec, který po nejstabilnějších výkonech předstihl v konečné tabulce tým reprezentace ČR a třetí tým Olymp Jirkov, který předešlé dva ročníky vyhrál.

Všichni účastníci turnaje si odvezli, tak jak je tomu v Chroustovicích zvykem, kromě sportovních zážitků a medailí také sportovní ceny, za které patří dík organizátorům a především podpoře sponzorů.

Ocenit je třeba nasazení sportovců, kteří v krátkém časovém úseku absolvovali nemálo zápasů, rovněž kvalitu rozhodování sudích i stabilní sportovní a ubytovací zázemí. Sympatickou atmosféru turnaje podtrhlo i pěkné - slunečné jarní počasí. Připojím-li fakt, že se nám vyhýbala i zranění, musím si přát, abychom za takovýchto okolností mohli poměřit síly zase příští rok...

Za organizátory: Mgr. Mrázek Aleš

Zpráva o turnaji a výsledky v přílohách.