Mistrovství ČR ve stolním tenisu - výsledky

14.11.2017

Věřte nebo nevěřte, ale v Hradci se uskutečnilo jedno velké jubileum! A to MČR ve stolním tenisu, které ČSMPS, ale i SK Integra a Speciální školy v Hradci králové pořádali již po dvacátépáté. Panečku, to je let!

Kdo přijel či se přišel podívat - nelitoval. Na MČR se, kromě jedné výjimky, sešli všichni čeští reprezentanti, kteří také v Hradci Králové reprezentovali před 14 dny na Mistrovství světa. A to, že to jsou opravdoví reprezentanti, se ukázalo za stoly a následně i na stupních vítězů. Tam, kde startovali, tam vyhráli! A že se na stupně vítězů nevešli všichni? No to přeci nejde, vyhrát nemohou všichni, a pokud na sebe narazí ve vyřazovacích soutěžích, tak někdo "padnout" musí. Takový je sport.

I proto bylo to letošní jubileum krásné! Emoce zaplnily celou halu, byli jsme svědky smíchu, nespoutané radosti, ale i slz a smutku. A hlavně - skvělé hry, obrovské vůle a tahu na branku. Jakoby se v hale utkali čeští lvi.

A za stoly se odehrávaly bitvy hodné rytířů a amazonek. Dramatické souboje, přelévající se skóre, skvělé a tvrdé údery, co jiného si přát. Věru - skvělé divadlo!

Výsledky a více z hodnocení Pavla Svobody najdete v příloze.

Za zmínku stojí, že ČSMPS a stolní tenis mentálně postižených sportovců se díky portálu Stolní Tenis Extra (web, facebook) dostává do povědomí široké pinčesové veřejnosti. Vždyť prvním, kdo dal svůj "lajk" na dnešní zprávu o MČR, byl Karol Korbel, otec Petra Korbela, české dlouholeté jedničky a úspěšného reprezentanta.