Mistrovství světa v lyžování – den 1 + 2

13.03.2023

MS v lyžování Virtus – Seefeld, Rakousko 11. – 17. 3. 2023

MS je určeno pro klasické i alpské lyžování, ale s odchodem slavné generace lánovských  běžkařů, nemáme v klasice nikoho na mezinárodní úrovni a tak odjeli jen sjezdaři, kteří startují ve všech 3 vypsaných kategoriích.

Složení výpravy:
Bulíček Hubert
Macurová Denisa
Petira Petr
Sailerová Magdalena
Petira Petr st.
Svoboda Pavel vedoucí výpravy, trenér
Sailer Milan doprovod, trenér
Sailerová Adriana doprovod

Den první 11. 3. 2023 - dopravní 

S ohledem na to, že se MS koná v blízkém Rakousku, tak jsme zvolili cestu mikrobusem. Je to: levnější, rychlejší a hlavně pohodlnější. Protože si můžeme přivézt opravdu vše, co potřebujeme, nehlídáme každý gram v zavazadlech. A při objemnosti lyžařského vybavení to bývá problém.

Cesta započata v Peci pod Sněžkou v 7,00 (Svoboda, Bulíček), potom v Žacléři přistoupili Petirovi, poslední Denisa Macurová se přidala v Jaroměři. Cesta bez jakýchkoli komplikací, příjezd do Seefeldu v 15,30. Akreditace sportovců, ubytování.

Den druhý 12. 3. 2023 – tréninkový 

Seefeld je město převážně orientované na klasické lyžování, to sjezdové zajišťuje několik sjezdových menších středisek. Od rána byla mlha, k tomu se přidalo cca 5 cm čerstvě napadaného sněhu a současně sněžení. Závodní svah byl po hodině lyžování rozrytý, boulovatý, pro trénink skoro nevhodný. K tomu se přidala bídná viditelnost. Tréninková trať obřího slalomu byla na svahu s velmi dobrými parametry, změny sklonu svahu a byla citlivě postavena. Při počtu závodníků byla od třetí jízdy rozbitá, ledovatá s koryty. Otevřena od 10,00 do 12,00. Od 16,30 porada vedoucích týmů, od 17,30 slavnostní zahájení.

Pavel Svoboda