Mistrovství světa v lyžování – den 3

13.03.2023

Den třetí – 13. 3. 2023

To byl první závodní den. Po změně programu bylo rozhodnuto, že se pojede obří slalom. Po nedělním rozčarování z kvality "kopců" v Seefeldu byly nakonec podmínky velmi dobré, trať byla postavena citlivě a přehledně, poměrně držela až do posledních závodníků. Naši závodníci předvedli výkony, se kterými jsme asi počítali. Díky podivné zimě a dalším okolnostem jsme neměli natrénováno tolik, kolik bychom potřebovali a chtěli. Tento rozdíl v naježděných kilometrech byl v závodě samotném vidět. Byl vidět i vliv dvou Covidových let, kdy se jednalo o tréninky spíše nahodilé. Protože jsme na posledních závodech byli před 4 lety, potom se již žádné neuskutečnily, byla také zajímavé zjištění, kam se výkonnost v ostatních zemích posunula, jak vyspělí jsou jezdci. Úroveň se neskutečně zvedla, objevila se spousta nových nadějných, výkonných, sportovců.

Závod dokončili tři z našich 4 startujících, Petr Petira nezvládl druhé kolo a vypadl v 5. brance.

Magda Sailerová obsadila solidní páté místo, Denisa Macurová skončila osmá. Obě závodnice předvedly technicky slušné a podařené jízdy, ale na špičku to nestačilo.

Jedničkou našeho týmu pro tento den se stal Hubert Bulíček, který získal titul mistra světa v kategorii autistů – Aspergerova syndromu. Velké gratulace nejenom k umístění, ale i předvedenému výkonu.

Zítra nás čeká super obří slalom a bohužel asi i déšť.

Pavel Svoboda