Neúspěch na ITTF Para European Championships 2019

27.09.2019

Ohlédnutí za evropským šampionátem ve švédském Helsingborgu, který se konal v týdnu od 16. 9. 2019, vystihuje jedno slovo: NEÚSPĚCH.
Před zahájením turnaje jsme měli díky skvělým výsledkům Denisy Macurové na Slovenia Open 2019 a Czech Open 2019 velká očekávání a věřili jsme, že úspěch přijde i na největší evropské akci letošního roku. Ale úspěch nepřišel a upřímně - bylo k němu daleko. Největší naděje směřovala před turnajem logicky k Denise Macurové, menší pak k Ondřejovi Vitvarovi. Pavel Richter a Jana Feixová větší vítězné ambice neměli. Realita ale byla krutá a jedinou výhru za celý turnaj si připsala v posledním zápase Denisa. Příčin neúspěšného turnaje je více a už jsme si je podobně rozebrali v rámci týmu. Velmi zjednodušeně - u Denisy nebyla hra dostatečně uvolněná a aktivní, u Ondřeje chybí větší agresivita. A nesmíme zapomenout na to, že soupeřky a soupeři se zlepšují a speciálně u Denisy byla jasné, že protihráčky se na ni speciálně připravovaly.
Přes výsledkový neúspěch byl turnaj výborně zorganizován a pro CZE team skončil s jednou medailí díky Jiřímu Suchánkovi v kategorii SM2.
Neúspěšný turnaj skončil, ale další je na dohled a s ním šance na reparát.