Regionální přebor Královéhradeckého a Pardubického kraje ve florbalu - zpráva

01.04.2022

Zprávu z Regionální turnaje ve florbalu speciálních škol Královéhradeckého a Pardubického kraje si díky Davidovi Ningerovi a Lence Rybové můžete přečíst právě teď:  

Covid je sice neporažen, ale alespoň někde potlačen. Zmírnění protiepidemických opatření nám umožnilo, po dlouhé době, uspořádat v pátek 18. 3. 2022 regionální kolo ve florbalu. Turnaj se odehrál v tělocvičně Speciální školy v Hradci Králové se skvělou účastí, a to sedmi týmů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Všechny týmy byly sestaveny ze sportovců při speciálních školách. Právě velká účast, skoro historicky největší, je jasným důkazem, jak sportování dětem a jejich trenérům chybí! To je rozhodně skvělá motivace nejenom pro sportovce, ale i pro trenéry, je to i pobídka k další činnosti na poli sportu.

A stálo to opravdu za to, byla to skvělá sportovní podívaná. Týmy přijely z Pardubic, Náchoda, Skutče, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta a účastnili se pochopitelně domácí Hradečáci. Turnaj proběhl hladce ve sportovním duchu a hry fair play. V podstatě nebylo jednoznačných výsledků, boje byly tuhé a vyrovnané. Zvítězil tým z Jaroměře, stříbro si odváží Skuteč. Třetí místo obsadil tým z Ústí nad Orlicí. Vítězové si odváželi poháry a ceny. Domácí Hradec získal bohužel jen bramborovou medaili, tudíž čtvrté místo. A byla to škoda, protože postoupil ze skupiny a v semifinále těsně prohrál 3:2 minutu před koncem s Ústím nad Orlicí. Nejlepším brankářem byl vyhlášen žák z Praktické školy Chrudim, nejlepším hráčem se stal útočník z Praktické školy Skuteč. Turnaje se zúčastnily i dívky. Jsme rádi, že jsme mohli, ve spolupráci s SK Integra Hradec Králové, sportovce přivítat v naší škole a dali jim možnost změřit síly a konečně si naplno zasoutěžit.

1. SK Integra Náchod
2. Skuteč
3. UNO Ústí nad Orlicí
4. SK Integra Hradec Králové
5. SK Integra Pardubice
6. SK Integra Vysoké Mýto
7. SK Integra Chrudim