Singlová stopka ve čtvrtfinále na ITTF PARA CZECH OPEN

23.06.2022

Singlové šance všech našich hráček a hráčů skončily už dnes. Do čtvrtfinále ze skupiny postoupili Denisa Macurová a Ondřej Vitvar. O úspěchu se dá férově mluvit jen v případě Denisy, protože Ondra si postup zajistil výhrou (jakkoliv osobně cennou) nad Pavlem Richterem. Denisa měla cestu do čtvrtfinále těžší a výhru nad Evelyn PEREIRA DOS SANTOS (BRA) oceníme možná až později. Mladá Brazilka hraje na ITTF PARA okruhu prvním rokem, ale v Ostravě ve skupině prohrála 2:3 se skvělou Ebru ACER (TUR) v těsné koncovce pátého setu! Také jasná výhra Denisy nad francouzskou "materiálistkou" Magali ROUSSET byla hodně cenná, už jen proto, že Denisa před ostravským turnajem Magali na turnajích ITTP PARA nikdy neporazila (dosavadní bilance 0:3 při setech 1:9). O to větší zklamání přišlo ve čtvrtfinále, kde Denisa prohrála s další hráčkou z Francie, která vyznává hru s materiálem (jak je ostatně v ženské kategorii TT11 spíše pravidlem než výjimkou) → Anne DIVET si s Denisou poradila a po těsné výhře 3:2 (11:8 v rozhodujícím setu) šla do semifinále, i když Denisa vedla v průběhu zápasu 2:1 na sety. Ondrovo čtvrtfinále x Marek CHYBINSKI (POL) skončila pro Ondru další smutnou prohrou 2:3 proti hráči světové dvacítky; konkrétně #18. Navíc po skvělém výkonu a vedení 2:0 na sety, které se bohužel nepodařilo dotáhnout do konce. Pravdou je, že Polák zbývající sety ovládl celkem jasně. Ostatní naši hráči ve skupinách neuspěli, což se v početně slabší (zvláště v pánské kategorii), ale výkonnostně na naše poměry silné konkurenci dalo očekávat.