Stolní tenisté na Středoevropském poháru

12.06.2017

Česká reprezentace mužů a juniorů se zúčastnila 22. ročníku Středoevropského poháru města Janské Lázně turnaje, který se konal ve dnech 9.-11.6.2017. Do soutěže tříčlenných týmů jsme postavili 2 týmy. Za A tým hráli Ondřej Vitvar, Jan Pokuta a Denis Ksandr, za B tým Lukáš Schauer, Pavel Richter a Filip Zahálka.

Áčko bylo podle očekávání úspěšnější - ve skupině se 4 soupeři s týmovou bilancí 1:3 (TJ Jičín, SON Boleslawiec, SK Janské Lázně B, ŠK STOZP Valaliky), v utkání o umístění prohra (BSV Műnchen) a výhra (TJ Labe Kolín B) a konečné dělené 13. místo. Celková bilance dvouhry 12/19, čtyřhry 2/4.

Béčko ve skupině se 4 soupeři s týmovou bilancí 0:4 (TJ Labe Kolín A, ZSR Start Zeliona Góra, TP PARA Senec, TJ ZPS Sokol Lhůta; v utkání o umístění prohra (Mezinárodní družstvo) a konečné dělené 19. místo. Celková bilance dvouhry 4/20, čtyřhry 0/5.

Turnaje se zúčastnilo 20 týmů z 5 zemí - Česká republika (10 týmů), Polsko (3), Slovensko (3), Německo (1), Maďarsko (1) a kombinované týmy (2). Kromě týmů ČSMPS repre (třída 11) hráli za všechny ostatní týmy hráči kategorie TPS bez rozdílu tříd (třídy 1-10). Výkonnostně byla většina hráčů na solidní - vynikající úrovni; turnaje se zúčastnili mj. účastníci paralympiády RIO 2016 Daniel Horut a Richard Csejtej.

Turnaj byl skvělou a užitečnou sportovní a společenskou akcí, kterou si celý tým výborně užil. 

Fotografie jsou k dispozici na pinčesovém repre webu.

Pavel Zahálka