Tenisové medaile na závěr EUROGAMES

24.07.2022

Sobota byla závěrečným dnem na EUROGAMES a pro českou výpravu byla dnem především tenisovým! Více se dozvíte z informací o jednotlivých sportech ↓↓↓. 

Připomínáme, že cyklistické soutěže už skončily pátečním medailovým ceremoniálem. 


Plavání

„Ani poslední den se nepodařilo navázat na první medailový, Jan Holub vybojoval 4. místo na 100PZ a 6. místo na 50VZ, Nela Divošová obsadila 7. místo na 100PZ a 11. místo na 50VZ. Anna Kostomlatská postoupila 5. časem do finále, ale v něm předčasně odstartovala a byla diskvalifikována.“  

Matěj Palatý

Vysvětlivky: 100PZ = 100 metrů polohový závod; VZ = volný způsob. 

Stolní tenis

V závěrečném dni turnaje ve stolním tenisu zasáhli naši hráči do doplňkové soutěže OPEN dvouher bez většího úspěchu. Výjimkou bylo dílčí vítězství Jany Feixové, která i podruhé na turnaji porazila Maëlys Feve z Francie. 

Grafika (viz ↓) tentokrát vyžaduje komentář - Ondřej Vitvar a Pavel Richter sice na stupních vítězů a s bronzovou medailí na krku za čtyřhru mužů, ale je třeba férově přiznat, že medaile je to spíše za účast než za výsledek vzhledem k přímému nasazení do semifinále, které kluci ve středu prohráli s nakonec stříbrnými Poláky.

Tenis

„Sobota byla posledním dnem tenisových klání. Účast ve finále dvouhry a čtyřhry mužů sice nedospěla k vysněnému zlatu, ale už samotná účast a předvedená hra Ondřeje Sedliského a Josefa Huse zaslouží velké uznání. Z vyhlášení si odnášíme celkem 6 cenných kovů z MS a ME a vítězství v ME a sportovci 3x zazpívaná statní hymna vehnala slzy do očí celé sportovní výpravě.“

Jiří Jerhot a Pavla Vildová


Pavel Zahálka