Třetí den = třetí místo? NE, první + druhé!

09.03.2019

Denisa Macurová v medailové sklizni na INAS MS ve sjezdovém lyžování porušila nastoupenou postupku, ale nebylo to na škodu. 

Naopak! Denisy zápis je po dnešku: 1=1, 2=2, 3=2, 3=1.

Matematicky to není úplně dobře, ale třetí den = druhé místo, protože v dnešním super G Denisa nestačilo jen (stejně jako včera) na vítězku z Rakouska. A navíc: v kombinaci v součtu zlato, proto platí také třetí den = první místo.   

Jak jinak než gratulace!    

K prostým faktům dodáváme podobnější informace od Pavla Svobody:

"Předposlední den MS světa v lyžování ve francouzském Lans an Vercors potvrdil, že se dařilo. Pro sjezdaře to byl už poslední závodní den, klasici měli volno a tak mohli přijít Michal Husár s trenérem Pavlem Petružálkem zafandit svým kamarádům na
"širokých" lyžích . A fandili určitě dobře. Na pořadí byl dnes Super G (pro nezasvěcené Super obří slalom). Denisa Macurová si dojela pro svoji druhou stříbrnou medaili, gratulujeme, a co navíc? Její vyrovnané výkony jí vynesly i zlato v kombinaci! Petr
Petira se poslední den také pochlapil a podařilo se mu vměstnat na 9. místě do první desítky. Bezva výkon!
Na hodnocení je brzo, ale jedno je jisté! Startovní pole se obměnilo a zkvalitnilo. Jak v mužích, tak v ženách. Někteří bývalí jezdci z čelných míst výsledovek končí hlouběji, než byli zvyklí. I proto je stále složitější uspět a i proto si výkony Denisy zaslouží velkou pochvalu a úctu! 

Denisa Macurová na trati super G
Denisa Macurová na trati super G
Petr Petira na trati super G
Petr Petira na trati super G