Úspěšné stolní tenistky na IPC CZECH OPEN 2018

24.09.2018

Naše tradiční účast na špičkovém turnaji série IPC v Ostravě skončila úspěšně. Tolik stručně, ale jednou větou nejde pravdivě popsat 3 denní (místy i noční) boje v hale na Varenské.  

Na turnaji reprezentovala ČSMPS stejná sestava jako na červencových INAS EUROPEAN CHAMPIONSHIPS GAMES. Tentokrát byly úspěšnější mladé slečny.  V konkurenci hráček z Ruska, Japonska, Maďarska a Thajska se Denisa Macurová dostala až do semifinále a dělené třetí místo je skvělým úspěchem. Denisa navíc přidala s Janou Feixovou třetí místo v týmové soutěži po výhře nad Thajskem. Jako bonus si díky svým výsledkům Denisa zasloužila zařazení na světový žebříček, ale pro jistotu si počkáme na jeho další vydání. Klukům se dařilo o něco méně, ale konkurence hráčů z Belgie, Maďarska, Japonska, Německa a Thajska byla ještě silnější než v soutěži žen. Přesto k pódiovému umístění měli týmově nakročeno i oni. V týmové soutěži byli Lukáš Schauer a Pavel Richter favority v utkání s Thajci, když své soupeře oba porazili v soutěžích jednotlivců. Jasně vyhraná týmová čtyřhra potvrdila ambice na třetí místo, ale ve dvouhrách Thajci našli recept na naše kluky, zaslouženě otočili na konečný stav  2:1 a zamířili na pódium na úkor našich borců. 

Celkovou spokojenost (i když výkony všech jednotlivců nebyly vždy skvělé, místy ani dobré) podtrhla paradoxně  porážka. Denisa Macurová měla v týmové soutěži proti Japonce Nanako Hazeyama na dosah životní výhru, ale ta nakonec nepřišla. Ze stavu 0:2 se Denisa dostala až k mečbolu, ale bohužel. Koncovka byla smolná a kromě jiných drobností rozhodly od stavu 10:10 v pátém setu nevyužitá "penalta" (nahraná smeč v ideální výši) a hrana pro soupeřku. Přesto potvrzení dobře nastoupené cesty do světové špičky, pokud vydrží tréninkové nasazení a chuť. 

Fotografie a více textu na přiložených odkazech.