Úterý na EUROGAMES bez medaile

20.07.2022

Z pohledu české výpravy skončilo úterý, na rozdíl od pondělního bronzu Jana Holuba, bez medailového vrcholu. Přesto bylo k vidění mnoho zajímavého, tak jak to viděli i trenéři přítomní v dějišti EUROGAMES ↓↓↓.  


Cyklistika 

„Dnes jsme premiérově závodili - časovka jednotlivců potvrdila pojmenovaná fakta - úroveň výkonnostní i materiálová (obzvlášť při časovkách) nám zůstává vzdálená a je třeba přijmout, že nepatříme do evropské špičky. Pozitivní naopak zůstává přístup a nasazení Vládi Gittlera a Roberta Puddu - oba dnes předvedli výkony na hranici svých možností, které dnes stačily na 9. resp. 12. místo. Zítra nás čeká 55 km závod, tak snad minimálně výkonově navážeme.“

Aleš Mrázek

Plavání

„I v úterý jsme měli velké naděje na medaili, ale nakonec jsme byli těsně za stupni vítězů. Anna Kostomlatská vybojovala ve finále na 50P opět 5. místo a k medaili jí chyběly jen desetiny. Na 100 VZ obsadila Anna 6. místo. Jan Holub a Nela Divošová přidali další dvě 5. místa na 100 VZ ve svých kategoriích.“

Matěj Palatý 

Stolní tenis

Dvoudenní soutěž OPEN týmů ve stolním tenisu byla dnes dohrána závěrečnými duely. Pro CZE tým znamenal dnešek alespoň jednu výhru v závěrečném utkání mužské soutěže, ale v tomto případě by bylo příliš troufalé prohlásit, že "konec dobrý, všechno dobré".

Marcela Červeňáková a Jana Feixová dnes bohužel nedokázaly porazit výkonnostně srovnatelné soupeřky z Portugalska - a sestry (nebo jmenovkyně) Vitória a Cátia Andrade vyhrály jasně 3:0. Do semifinále tak naše hráčky nepostoupily.

Pavel Richter s Ondřejem Vitvarem nejdříve prohráli s favorizovanými Markem Chybinskim a Damianem Firou z Polska; rozdíl ve skóre byl ale nečekaně vysoký a o vítězi bylo od začátku jasno. Pavel a Ondra se nakonec dočkali, když v posledním utkání skupiny porazili kombinovaný tým Finsko + Izrael. Přesvědčivá výhra 3:0 znamenala konečné čtvrté místo v pětičlenné tabulce. 

Poctivé hodnocení týmových soutěží nemůže být z pohledu CZE týmu úplně pozitivní. Pavel s Ondrou sice uhráli čtvrté místo, ale úspěchem by bylo místo třetí, které nebylo nereálné. Marcela s Janou nezvládly utkání o druhé postupové místo a odehrály obě utkání po prohrách 0:3.

Ve středu pokračuje turnaj soutěžemi čtyřher a smíšených čtyřher.

Tenis

„V úterý byly dohrány zápasy ve skupinách a mezi 6 posledních hráčů postoupil pouze vítěz skupiny Ondřej Sedliský. Josef Hus tuto možnost ztratil po prohře s nejlepším Australanem. V soutěži čtyřher přežívá šance dvojice Sedliský - Hus na medailové umístění. Jakub Jerhot s Australanem Gouldem (DS II) tuto šanci ztratili.“

Jiří Jerhot


Pavel Zahálka