V Ostravě kralovala Denisa Macurová

10.05.2022

Víkend v Ostravě jsme strávili v hale na Varenské, kde se odehrálo Mistrovství České republiky v PARA stolním tenisu pro třídy TT1 – TT11. Jak psáno již dříve, měli jsme tu čest být účastníky historického momentu českého PARA stolního tenisu. A to díky tomu, že MČR bylo poprvé vypsáno pro třídy TT1 – TT1; stejně tak poprvé pod záštitou České asociace stolního tenisu!

V Ostravě si kromě Ondřeje Vitvara zahrál kompletní širší mužský repre tým kategorie II1 (Jan Pokuta, Pavel Richter, Lukáš Schauer a Filip Zahálka) doplněný Denisou Macurovou. Zahrání bylo pro všechny opravdu dost a pro Denisu ještě víc, vždyť na programu šampionátu byly OPEN dvouhra TT11 (S11), dvouhra žen TT9 – TT11 (WS9 – 11), OPEN čtyřhra TT6 –TT11, mixy TT9 – TT11 a OPEN dvouhra TT1 – TT11. A to jsme vyjmenovali jen soutěže určené i pro naši třídu TT11.

Turnaj vyšel nejlépe Denise Macurové, která v singlových soutěžích S11 a WS9 – 11 vyhrála s jednou výjimkou všechny zápasy. V OPEN dvouhře TT11 Denisa poprvé porazila všechny kluky a po čtvrtém místu z Vlašimi z loňského září se dostala na příčku nejvyšší. Turnaj naopak nevyšel herně a logicky ani výsledkově Lukáši Schauerovi, který si s Denisou vyměnil pořadí (1→4). Pavlík si při Ondrově neúčasti v podstatě udržel svoji pozici (3→2) díky své atypické, ale velmi účinné hře. Honza zahrál na rozdíl od Vlašimi dobře až výborně a výsledkem je posun 5→3. Filip odehrál dobrá utkání, ale rozdíl ve výkonnosti proti týmovým kolegům je stále viditelný.

Po skončení OPEN dvouhry TT11 Denisa vyhrála i dámskou dvouhru TT9 – TT11, když sice těsné prohrála s Jolanou Matouškovou, mimochodem paralympijskou vítězkou TT10 ze Sydney 2000, ale naopak porazila Nelu Kemlinkovou a především Anetu Kohlmannovou, která má v první lize žen letošní bilanci 22:30 → hodně cenný úspěch!

Další soutěže pro nás skončily neúspěšně, přesto byl ostravský turnaj skvělou herní přípravou pro blížící se mezinárodní akce. A také příjemnou společenskou událostí!

Připomínáme, že ostravský turnaj nebyl náhradou standardního Mistrovství České republiky ČSMPS → to se odehraje v listopadu v Hradci Králové.