Zahájeny soutěže na INAS EUROPEAN CHAMPIONSHIPS GAMES

16.07.2018

Dnes se v Paříži naplno rozběhly soutěže ve většině sportovních disciplín. Dle dostupných informací na pořadatelském webu zasáhli naši reprezentanti do soutěží v cyklistice, plavání, tenisu stolním tenisu.

Vladislav Gittler obsadil v cyklistické časovce na 10 kilometrů  11. místo s minimální ztrátou 79 setin vteřiny na první desítku.

Tenisté rozehráli svoje soutěže ve skupinách se střídavými úspěchy: Jiří Humhal prohrál s Luke Turnbullem z Velké Británie jasně 0:6,  naopak Ondřej Sedliský jako nasazená dvojka turnaje porazil v těsné koncovce domácího Banjamina Couliera 7:6 (tie break 7:3). Na Ondřeje navázali výhrami Jakub Jerhot nad Rutgerem Versmissenem z Belgie 6:3 a Josef Hus nad Savedem Ahmedem z Egypta 6:0. Josef Hus pak ještě ve svém druhém zápase prohrál s Damianem Phillipsem z Austrálie 1:6. Rozehrány byly i deblové soutěže a Josef Hus s Jakubem Jerhotem vyhráli nad Belgičany Fensem a Thieriem jasně 6:1.

Stolní tenisté zahájili týmovou soutěž dvěma prohrami. Prohra s Tureckem 1:3 trochu zamrzela, i když soupeř byl lehkým favoritem. Naopak prohra 0:3 s Francouzi, jasnými favority na zlato, nebyla žádným překvapením. V obou zápasech se prostřídali všichni 4 hráči, ale úspěšný byl pouze Ondřej Vitvar, jednička pinčesového týmu.

Výsledky prvního dne z plaveckých soutěží zatím nebyly oficiálně zveřejněny.