Lyžování

Lyžování je tradičním sportem pro sportovce s intelektovým postižením. MČR se pořádá od roku 1996, vynechány byly v historii dva ročníky z důvodu klimatických podmínek. Garantem sportu je Pavel Svoboda, pod jehož řízením se téměř všechny předchozí ročníky také uskutečnily v Horní Malé Úpě, která nám poskytovala vyhovující terény a především dostupné ubytování přímo v místě. Ročník 2017 tuto tradici změnil, zdařilé mistrovství České republiky se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou.

V počátcích jsme organizovali MČR v klasickém i sjezdovém lyžování, ale již dlouhou dobu se zaměřujeme jen na klasické lyžování. Sjezdařská reprezentace je vybírána pouze na základě doporučení trenérů, základna sjezdařů je totiž příliš úzká.

Na reprezentační úrovni patří lyžování mezi nejúspěšnější sporty, kdy základ reprezentace dlouhodobě tvoří lyžaři z SK Lvíčata Dolní Lánov. Jména jako bratři Havelkové, Petr a Jakub Novákové, budou patřit v historii svazu mezi legendy.

Od roku 2015 se sjezdařská reprezentace rozšířila o další dva mladé sjezdaře, naopak Jakub Novák, ojedinělý talent, pravděpodobně s lyžováním skončil, bude ve sjezdovém lyžování těžko nahraditelný. Snad ho nahradí jeho bratr Petr Novák, který se naopak po pauze k lyžování vrací.

Hledáme nové talenty - kdo umí, chce lyžovat a rodina či mateřský oddíl ho podporují - hlaste se u garanta sportu.

Garant sport: Pavel Svoboda.

Mistrovství České republiky 2018

Klasické lyžování

Prostřední Lánov, Vrchlabí, 29. - 30. 1. 2018

Mistrovství světa 2017

Sjezdové a klasické lyžování

Francie, Gourette, 26. 3. - 1. 4. 2017

Mistrovství České republiky 2017

Klasické lyžování

Jablonec nad Nisou, 26. - 27. 1. 2017