Aktuality

EMIL Open 2023

30.06.2023

Evropské hry handicapované mládeže Emil Open mají za sebou již dvanáctý ročník, který probíhal v Brně od 21. 6. do 25. 6. 2023. Představili se zde sportovci z dvanácti zemí (Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Chorvatsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Moldavsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina). Soutěžilo se v atletice, bocce, boccii,...

Šestý ročník Global Games se uskutečnil od 4. do 10. června 2023 ve francouzském městě Vichy a jednalo se o jednu z nejvýznamnějších soutěží pro sportovce s mentálním postižením. Osm reprezentantů České republiky bojovalo o co nejlepší umístění v atletických disciplínách, cyklistice, plavání a stolním tenise.

Stolní tenis → Velká radost pro český tým! Dita Anderová vybojovala další medaili v týmové soutěži žen II2. Ještě nevíme, jaká medaile to bude, rozhodnou sobotní zápasy jejich soupeřů.

Atletika → Michala Petříková a Magdalena Sailerová dnes běžely rozběhy na 200m. Michale se podařilo postoupit do zítřejšího finále 6. nejlepším časem. Magdalena se také rvala o postup, ale ten ji bohužel o jedno místo utekl.

Atletika → Dnešní den nám přinesl opět medailovou radost, Veronika Nášelová se po velkém boji dočkala bronzové medaile ve vrhu koulí. Magdalena Sailerová běžela finále na 100m a v něm vybojovala krásné 7. místo.

Atletika → První den atletického programu přinesl českému týmu první medaili. Michala Petříková získala po nervy drásajícím boji stříbrnou medaili ve trojboji. Velmi dobře si vedla i druhá česká zástupkyně v této disciplíně, Veronika Nášelová, která obsadila krásné 5. místo. Magdalena Sailerová byla také úspěšná a těsně se probojovala do zítřejšího...